איך אפשרי להתמודד מול מתקפת תולעים בעץ.

כאשר מוצאים תולעים על רהיטי עץ, החשד הראשון שעולה הוא שמדובר בתולעי עץ. במקרים רבים, החשד עלול להתברר כנכון ולכן כדאי מאוד להזמין שרותי הדברה על מנת למנוע את התפשטות התולעים עוד לפני שהן תגרומנה לנזק רב. חשוב לזכור כי כל עוד התולעת קטנה וצעירה ניתן לטפל בה בקלות רבה יותר מאשר בתולעת בוגרת. זאת מכיוון שסביר להניח כי תולעת בוגרת כבר הטילה ביצים בתוך העץ ועליו, כך שמתקפת התולעים עתידה להימשך עוד.

 

איך לזהות תולעי עץ

דלתות קו אפס

זיהוי תולעים ברהיטי עץ הוא דבר יחסית פשוט. כאשר מגלים על הרהיטים תולעים בצבעי צהוב ולבן אשר אורכן הוא כאורך זרת, יש לבדוק האם קיימים גם סימני כרסום וחורים על הרהיטים יחד עם פירורי נסורת באזור. במידה והתשובה חיובית, הרי שאלו אכן תולעי עץ ויש להדביר אותן במהירות האפשרית. יש שני סוגים של תולעי העץ והן מתפתחות לשני מזיקים שונים – האחת היא יקרונית הרהיטים והשנייה מכונה ליקטוס.

 

תולעי עץ – מה עושים איתן?

ניתן לבצע טיפול בתולעי עץ!
הפתרון היחיד לטיפול ברהיטי עץ שהתגלו בהם תולעים הוא רק באמצעות הדברה. המדביר מבצע ריסוס גז על התולעים, הגז חודר לגופם באמצעות תהליך הנשימה וכך הוא קוטל אותם. בתהליך ההדברה יש לאטום את החלל שבו מבצעים את הריסוס למשך 10 ימים ולכן, אם מדובר בהדברת משקופים או ברהיטים כבדים, יהיה צורך לעיתים לעזוב את הבית למשך אותם ימים. טיפול ההדברה תמיד יהיה טיפול מוצלח ואין לו סיכוי להיכשל ולכן תולעי העץ יחוסלו בצורה מוחלטת ולא יטרידו שוב.

 

להקדים רפואה למכה – מניעת התפתחות של תולעי עץ

למרבה הצער, לא קיים טיפול הדברה ביתי יעיל ומוצלח עבור תולעי עץ, כך שאין אפשרות לטפל בהם מבלי להזמין מדביר מקצועי ומורשה. אך מה שכן אפשר לעשות הוא, לרכוש מלכתחילה רהיטי עץ שעברו תהליך של אימפרגנציה. זהו תהליך שלמעשה מעקר את העץ ומשמיד את החומרים שתולעי העץ מחפשות וניזונות מהן ולכן, כאשר רוכשים רהיטים כאלה, תולעי העץ לא יגיעו אליהם לעולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *