מעקות פנים ומעקות עץ למדרגות

בעלי בתים רבים, אשר בתיהם בתהליכי בניה, מתלבטים רבות בנוגע לרהיטים ולעיצוב הבית. אחד הדברים הבולטים והחשובים ביותר הוא תחום המעקות. מעקות פנים הם למעשה עולם ומלואו ויש מגוון רחב מאוד של מעקות. מעקות עץ למדרגות, מעקות ברזל למדרגות ולמרפסות ועוד.

המעקות עשויים מחומרים שונים ומגיעים בעיצובים שונים ומשונים, כך שכל אחד יכול להתאים מעקה לעיצוב הבית שלו בצורה הטובה ביותר, גם אם הבית כבר בנוי במשך זמן רב ובעל עיצוב אופייני, בניגוד לבית בבניה שנמצא  רק בתחילת תהליכי העיצוב וההרכבה. המגוון הגדול של מעקות פנים, אמנם מאפשר לנו לבחור מבין דגמים וסוגים רבים, עיצובים שונים, חומרים ועוד, אך הוא גם מבלבל מאוד ומקשה על קבלת החלטה ברורה ומובנת.

מעקות פנים

מעקות פנים נדרשים בכל בית שבו יש יותר מקומה אחת. המעקות הם חובה על פי תקנות הבטיחות והבניה וללא מעקה במדרגות לא ניתן לקבל טופס אישור מסירה על הבית. לא משנה אם מדובר במעקות ברזל למדרגות, מעקות עץ למדרגות או מעקות מתכת למרפסת. כל מעקה יתקבל בברכה כל עוד הוא עומד בתקן. ישנם תקנים מחמירים בכל הנוגע לבטיחות בבתים, למניעת נפילות ופציעות ועוד.

מעקה מעוצב

מעקה לא חייב להיות רק כלי בטיחותי שנועד למנוע נפילות. מעקה יכול להיות גם אלמנט עיצובי בבית ולהשתלב בצורה כל כך טוב, עד רמה שלא יתייחסו אליו בכלל כאל מעקה, אלא כאל יצירת אומנות או רהיט. מעקות מעוצבים בדרכים שונות וכל אחד יכול למצוא את סגנון המעקה שיתאים לו בצורה הטובה ביותר, לו ולעיצוב בביתו. לכן מומלץ בטרם מקבלים החלטה על מעקה, לבחון את הבית, להחליט על קו עיצובי מסויים ולפיו להתאים את המעקות כמו גם את שאר הפריטים והרהיטים בבית אל העיצוב שהוחלט.

לסיכום

מעקות, בין אם מעוצבים ובין אם פשוטים, הם חובה בכל בית. אז אם כבר מעקה, למה לא ללכת עם זה למקום מיוחד? מעקה מעוצב ומרהיב יכול להעניק לבית בדיוק את הנגיעה שחסרה לו מבחינה עיצובית ולהעניק לו מראה יוקרתי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *