איטום ושיקום קירות – סימנים שכדאי לחייג לאנשי מקצוע

מבנים רבים נבנו בעבר הרחוק ודורשים אחזקה, או שהם נבנו לא מזמן אבל לא באיכות גבוה במיוחד. קירות מבנים חשופים לכלל תנאי מזג האוויר, בין אם תנאי מזג האוויר האלה קרים ולא טובים וכוללים גשמים רבים, או שמזג האוויר חם ויוצר יובש וסדקים בקירות. קירות אלה דורשים חיזוק ואיטום באופן מידי. במאמר זה נרכז את הסימנים לכך שאתם צריכים לקרוא באופן מידי לאנשי מקצוע על מנת שיטפלו בקיר.

Handyman.

סדקים לאורך הקיר

הסדקים הם הסימן הראשוני לכך שמבנה דורש תיקון ושיפוץ ואיטום באופן מידי. הסיבה היא שסדקים חושפים את החומר הפנימי של המבנה למים ולשמש, כך שהם יכולים ליצור נזק עמוק יותר. עוד על איטום ושיקום קירות.

התנפחות של הקיר

קיר שמתנפח יכול להתנפח ממספר סיבות:

  • מים – חדירה של מים פנימה יכולה להעיד על סדקים במקומות נוספים במבנה שהתנקזו במקום אחד שיצר נזק של ניפוח הקיר
  • טמפרטורה – טמפרטורה גבוה בקיר שבפנים יכולים להיות קצת מים, יכולה ליצור אדים שייפחו את חלל הקיר. אך פרט לצבע שמתקלף, גם הקיר עצמו מקבל אחוז גבוה של מים, והצמנט מתפורר ונפגע.

הסכנות הקיימות מסדקים

לעיל הזכרנו את העובדה שמים שנכנסים פנימה לתוך המבנה, יכולים לפורר את החומר שממנו עשוי המבנה, אך דבר זה הוא נקודתי בלבד. הסכנה הגדולה יותר הוא שהמים יחדרו מספיק עמוק ויגיעו לברזלים שמחזיקים את המבנה עצמו. מים שמגיעים לברזלים עלולים לנפח את הברזלים, לגרום להם לחלודה, ומצב זה גורם לברזלים החלודים לדחוף את הבטון כלפי חוץ על מנת שהברזל יוכל להתרחב, מה שעלול להביא לקריסת המבנה.

מדוע לקרוא לאנשי מקצוע?

אנשי מקצוע אשר מבינים בתחום, וקיבלתם המלצה עליהם מחברים או באינטרנט, הם אנשים שמביאים את השירות ברמה גבוה ומקצועית, עם חומרי אטימות איכותיים, שיטת אטימות שתשאיר את קירות הבית שלמים וללא מים מיותרים בפנים. בנוסף לכך, האטימות שמתבצעת על ידי אנשי מקצוע אלה משאירה את המבנה ללא סדקים נוספים, והעבודה שעלולה להתרחש גם כן היא בגובה, כך שרק אנשי מקצוע שהוסמכו לעבודות אלו יכולים לבצע אותן על פי החוק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *