טיפול בעובש בבית – 5 טיפים שיעזרו לכם להימנע מעובש

טיפול בעובש בבית

לפני שנתחיל, חשוב שתדעו כי עובש וטחב מהווים מפגע בריאותי אשר עלול לגרום לבעיות בריאות שונות. בנוסף לכך, מומלץ מאוד לטפל בעובש בבית באופן מידי כאשר הוא מופיע או מיד כאשר אתם מגלים אותו ולא להמתין, כי מלבד הנזקים הבריאותיים שהוא גורם, יש לעובש נטייה גם להתפשט במהירות ולגרום לנזקים גדולים מאוד בבית.

מה עושים כדי להימנע מעובש בבית?

כאשר עומדים ממש בתחילת החורף, כדאי לחשוב על העונה הקרבה ולהתכונן אליה כראוי. למה הכוונה? אין צורך לחכות שיופיעו בבית כתמי עובש או טחב, אלא יש ליישם אמצעי מניעה לכך שזה כלל לא יקרה. מדוע לטפל בבעיה אחרי שהיא מופיעה אם יש אפשרות למנוע אותה מלכתחילה?

אז ככה, להלן 5 טיפים שיכולים מאוד לסייע לכם במניעת עובש מהסביבה הביתית שלכם לקראת החורף הממשמש ובא:

טיפ מס' 1 – איטום

העובש הוא תוצאה ישירה של תנאי לחות ורטיבות, אם זה מחדירת מים בשל סדקים בקירות חיצוניים, סדקים בגגות או בשל בעיות איטום שונות. על כן, מומלץ מאוד להזמין בתחילת החורף, עוד לפני הגשם הראשון, בעל מקצוע שיבדוק האם הבית אטום כמו שצריך ואין אפשרות של חדירת מים בכל צורה שהיא.

טיפ מס' 2 – חומר נוגד עובש

אם ביצעתם איטום, אך אתם בכל זאת חוששים מהופעת עובש, תוכלו פשוט להשתמש בחומר נוגד עובש אשר מונע את הופעתו.

טיפ מס' 3 – צבע דוחה עובש

כאמור, אין צורך לחכות שהעובש יופיע בשביל לנקוט נגדו אמצעים ולכן תוכלו לצבוע את הבית בצבע מיוחד, נוגד עובש וכך תוכלו להיות בטוחים כי הוא לא יפתיע אתכם במהלך החורף.

טיפ מס' 4 – אוורור חדר הרחצה

השילוב של המים החמים ומזג האוויר הקר יוצר לחות באוויר, הלחות מצטברת על הקירות, חודרת דרך שכבת הצבע ומייצרת עובש בקיר. אז כדי להימנע מעובש באמבטיה, הקפידו לאוורר את החדר לאחר כל שימוש.

טיפ מס' 5 – שרות מקצועי לטיפול בעובש

אם בכל זאת קרה ונוצר לכם עובש בבית, פנו לבעל מקצוע שיטפל בעובש לא רק בצורה נקודתית אלא ימצא את מקור הרטיבות ויפתור אותה.

הטיפים באדיבות אתר https://mor-nezakim.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *