איך נקבע אובדן כושר עבודה?

אובדן כושר עבודה

אנשי מקצוע רבים לא לוקחים בחשבון שהם יכולים להיפגע בזמן העבודה שלהם ובקלות רבה לאבד את היכולת שלהם להשתכר ממה שהם יודעים הכי טוב. כאשר קיימת פגיעה המונעת מכם ללכת לעבודה בכל יום, אתם חייבים לדעת מהם השלבים אותם אתם צריכים לעשות אל מול הביטוח הלאומי בכדי למצות את הזכויות המגיעות לכם בשל חוסר היכולת שלכם לעבוד.

אם אתם מגישים תביעה עבור אובדן כושר עבודה, רצוי שתדעו כיצד הוא נקבע

בין אם נפגעתם במהלך העבודה ובין אם נפגעתם מחוצה לה, את הבקשה להכרה באובדן כושר העבודה שלכם תצטרכו להגיש למוסג לביטוח לאומי תוכלו להיעזר בפייפר כהן עורכי דין לייצוג נפגעי תאונות דרכים. בהגשת תביעה לביטוח הלאומי יהיה עליכם להוכיח כי נפגעתם בצורה כזו שלא מאפשרת לכם לעבוד ולהרוויח את לחמכם. אם נפגעתם בעבודה יהיה עליכם לציין זאת וכמו כן להגיש גם את הצהרת מקום העבודה על לקיחת האחריות.

בהגשת תביעת נכות לביטוח הלאומי, תועברו לוועדות רפואיות שיבחנו את התיק הרפואי שלכם ולבסוף יקבעו כמה אחוזי נכות מגיעים לכם. בהתאם לגובה אחוזי הנכות שקיבלתם תיקבע קצבת הנכות שלכם, במידה ואחוזי הנכות שלכם עוברים את 50 האחוזים. באם אחוזי הנכות שלכם לא עוברים את 50 האחוזים, לא תקבלו קצבת נכות כלל.

נושא הגשת תביעת הנכות לביטוח הלאומי יכול להיות מסורבל ולעתים רבות יוצא ששוכחים להגיש טפסים מסוימים או אפילו דוחים את הגשת התביעה עד שיותר מדי זמן חלף בכדי לקבל את מלוא הזכויות שהגיעו לכם בראשונה כשנפגעתם. מאחר ואתם רוצים לקבל את שמגיע לכם בעקבות המגבלות החדשות שלכם, ישנם עורכי דין שכל עיסוקם הוא לעשות את העבודה הזו עבורכם.

יתכן ובעקבות המגבלות החדשות שלכם יהיה לכם קשה להתעסק בכל הטפסים וההוכחות אותן מבקש הביטוח הלאומי, בלקיחת עורך דין שיעזור לכם לארגן את התביעה שלכם בצורה הנכונה ובזמנים הנכונים, תוכלו לקבל את מלוא הזכויות שלכם, על כל אחוזי הנכות המגיעים לכם.

לסיכום,

אובדן כושר עבודה הוא נושא רגיש מאוד שאין לקחת אותו בקלות כלל. אם אינכם מאורים בכל הנושא, התייעצות עם עורך דין תוכל לבאר לכם את הדברים ולעזור לכם לעבור את התהליך כולו.

עוד מידע בנושא, תוכלו לקרוא בכתובת https://fclaw.co.il/work-accident-lawyer/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *