אורך חיי מצבר – כך תשפרו אותו

אורך חיי מצבר

מרבית הסוללות לרכב יחזיקו שלוש עד חמש שנים, אך גורמים רבים יכולים להפחית את תוחלת החיים שלהם. להלן כמה דרכים לשפר את אורך החיים של סוללת המכונית שלכם.

אורך חיי מצבר – כך תשפרו אותו |

כמו רוב חלקי הרכב, סוללת הרכב שלכם דורשת תחזוקה. בדקו את הסוללה והחיבורים מעת לעת כדי לוודא שהחיבורים מאובטחים ונקיים מעפר ולכלוך.

מצברים מפתחים באופן שגרתי חומר אבקתי בו הכבלים פוגשים במסופים. להסרתו, התחילו על ידי ניתוק הכבלים. ואז, במיכל קטן, מערבבים שתי כפות סודה לשתייה עם כמות שווה של מים ומערבבים ליצירת עיסה.

איך לנקות את המצבר? |

השתמשו במברשת שיניים כדי להחיל את העיסה על כל שבל הצטברות הקורוזיה על מצבר הרכב, ואחריו מברשת תיל להסרת המשקעים. לבסוף, נגבו את המסופים יבש במגבת נקייה לפני שאתם מחברים אותם מחדש.

ישנם גם תרסיסים מיוחדים לניקוי קורוזיה, תרסיסים להגנה סופנית וכלים לניקוי מסופי סוללה שתוכלו לרכוש כדי להקל על התהליך. אם הם רחוקים מדי, עקבו אחר ההוראות המפורטות להוראות להחלפת מסופי סוללה משובשים.

טיפים לסוללות רכב: הימנע מנסיעות קצרות |

סעו באופן קבוע והימנעו מנסיעות מעטות. אם המכונית שלכם נשארת חונה במשך ימים רצופים או שאתם משתמשים בה רק לטיולים קצרים, לסוללת הרכב לא יהיה מספיק זמן להטעין אותו.

צאו לנסיעות מורחבות על בסיס קבוע זאת כדי לעזור לסוללה להחזיר בטעינה מלאה. אם אתם יודעים שהרכב שלכם עבר תקופות ממושכות של חוסר שימוש, שקלו לבחור סוללה אחרת.

הרחק את כל האביזרים בעת הפעלת המנוע |

אביזרים כמו בקרת אקלים, מחממי מושבים, גלגלים הגה מחוממים, אורות ומערכות שמע, תקשורת וניווט, הם שגומרם את הסוללות. כבו אותם בעת הנעת הרכב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *