כמה זמן ציפוי חלונות לרכב מחזיק מעמד?

ציפוי חלונות לרכב

לאחרונה יצא לכם לראות עוד ועוד רכבים עם ציפוי על החלונות של הרכב? אתם תוהים האם כדאי גם לכם לעשות את זה ורוצים לדעת לכמה זמן זה יכול להחזיק מעמד? אם כך, כדאי שתדעו שיש מספר שיטות שבהן אפשר להכהות חלונות ברכב. השיטה הנפוצה ביותר היא על ידי מדבקה חזקה וקשיחה שלמעשה מצמידים לחלונות, והשאלה לכמה זמן זה יחזיק תלויה בשני גורמים. ראשית, האם אנשי מקצוע מנוסים ביצעו את העבודה ושנית, האם המוצר עצמו היה מלכתחילה מספיק איכותי. לכן, אם חשבתם לרגע לחסוך ולבחור במוצר שאינו איכותי, כדאי שתחשבו פעמיים כי מדבקת השחרה מאיכות ירודה לא תחזיק מעמד לזמן רב.

למה בעצם כדאי להשקיע בעניין הזה?

אתם עדיין מעט מתלבטים ולא בטוחים האם ציפוי השחרה לחלונות זו בחירה טובה? כדאי שתדעו: לא במקרה אנשים רבים בארץ ובעולם עושים זאת, כי בפועל יש לכך יתרונות רבים. חלונות כהים לא רק גורמים לרכב להיראות הרבה יותר אלגנטי ומסתורי, אלא הם גם שומרים טוב יותר על הריפוד של הרכב. בנוסף, הם גורמים לכך שהטמפרטורה ברכב תהיה נעימה יותר ולכן נעשה פחות שימוש במזגן.

המקום המושלם להשחרת חלונות הרכב

השאלה איפה כדאי לעשות השחרה לחלונות הרכב אינה פשוטה, במיוחד לא אחרי שהבנו שאופן ביצוע העבודה ישפיע על משך הזמן שבו הציפוי יחזיק מעמד. מבולבלים? שמעתם על הרבה מומחים שעובדים בתחום ואתם לא יודעים אל מי כדאי לכם לפנות? אתם לא לבד. כדי לבחור אנשי מקצוע טובים רצוי לברר באיזו שיטה הם משתמשים, איזה סוג של ציפוי הם יצמידו לחלונות הרכב שלכם והאם הם נחשבים לאנשי מקצוע מומלצים בתחום הזה.

לעוד מידע ודוגמאות, בקרו באתר https://blackcarwindows.co.il/

הדברת עכברים – מה באמת עובד

הדברת עכברים

היום יש המון חברות הדברה שמציעות כל מיני שיטות שונות לביצוע הדברת עכברים, אבל מה באמת עובד, מה באמת ייתן לכם את הפתרון המהיר והטוב ביותר, וכמובן גם בדגש על פתרון מהיר, כי אחרי הכל ברגע שזוהה עכבר בבית הדבר הראשון שאתם רוצים לעשות לבטח הוא להוציא את העכבר מהבית כמה שיותר מהר, כל דקה שהעכבר נמצא בבית שלכם הוא יכול לגרום לנזק.

והפעם נגלה לכם כמה סודות שהרבה חברות הדברה מפחדות שתגלו, כמו למשל שאתם יכולים בקלות להצליח ללכוד את העכבר אצלכם בבית ואפילו בצורה הרבה יותר הומאנית ממה שחברת הדברה מקצועית תעשה.

בשביל זה הבאנו לכם את השיטות הקיימות לביצוע הדברת עכברים ועל החסרונות של כל שיטה וכמובן איך גם אתם יכולים לעשות את זה בקלות ומהירות.

שיטות להדברת עכברים

יש המון שיטות, אבל הפעם נביא לכם את השיטות הנפוצות ביותר, אלו שנעשה בהם שימוש באופן תדיר וקבוע.

הדברה אלקטרונית

שימוש במכשירים של הדברה אלקטרונית בעבר לא היה נפוץ כמו היום, מדובר על מכשור מיוחד שיוצר סביבה לא נעימה עבור העכבר והוא מעדיף לעזוב את הסביבה הזאת למקום אחר.

שיטה זאת לא פוגעת בעכבר כלל, אין בה שימוש ברעלים ולכן היא צוברת פופולאריות גדולה מאוד בזמן האחרון עם כל המודעות הגוברת בשמירה על החיים של היצורים שהם כבר חלק בלתי נפרד מאיתנו.

מלכודת עכברים

שיטה נוספת להדברת עכברים היא באמצעות הצבת מלכודת עכברים, יש לא מעט סוגים של מלכודת עכברים, יש כאלו שממש הורגות את העכבר באופן מידי ברגע שהעכבר נכנס למלכודת, יש מלכודות שהורגות את העכבר בייסורים, כמו למשל מלכודת הדבק הקשות מאוד, בהם העכבר נלכד בתוך המלכודת ואז זורקים את העכבר יחד עם המלכודת לתוך הפח והוא מת מרעב וייסורים קשים.

כמו כן, יש מלכודות יותר הומאניות כמו למשל מלכודות הכלוב, מלכודת עם הצבה פשוטה, העכבר נכנס לתוך הכלוב וכל מה שנשאר לכם לעשות הוא פשוט לשחרר את העכבר בשטח פתוח במקום כמה שיותר רחוק מהבית.

לסיכום :

חברות ההדברה עובדות בכל מיני שיטות שונות, יש רבים שמציעים שירות של לכידת העכבר באופן פיזי ויש כאלו שעושים שימוש ברעלים, שימוש ברעל נגד עכברים זאת שיטה מאוד מסוכת וכלל לא מומלצת, לכן אם אתם רוצים לקבל פתרון לבעיית העכברים יש להשתמש רק בשיטות הנכונות ובמקביל יש לסגור את הפתחים מהם נכנס העכבר אל הבית ועל ידי כך למנוע כניסה חוזרת של עכברים.

יחד עם זאת תמיד מומלץ לבדוק מול איש מקצוע כיצד אפשר להתמודד עם בעיית העכברים אצלכם בבית ולקבל הנחיות נכונות להמשך עבודה יסודית ומקצועית.

המאמר נכתב על ידי חברת מכסחי הפשפשים – החברה המובילה בישראל לביצוע הדברת פשפשים וכל סוגי המזיקים

מה החשיבות של איטום צינורות חץ

איטום צינורות חץ

צינור לחץ הוא צינור כבד, המכיל ראגנטים ונסגר הרמטית, כך שניתן ליצור אינטראקציה של התוכן בלחץ גבוה בהרבה ממה שהיה אפשרי בצינור פתוח. זו לא החשיבות היחידה שיש לצינור הלחץ. בואו נבדוק על תכונות נוספות שלו.

מה החשיבות של איטום צינורות לחץ |

אטם, הוא בעצם חומר המיוצר במיוחד שיש לו תפקיד של איטום המחבר בין שני אוגנים על מנת למנוע דליפה במהלך העבודה.

באופן כללי, כשאתם מחברים שני צינורות של שני אוגנים, הנוזל יידלף בכל מקרה בגלל חריגות בשני קצוות הפנים, ולכן האטם מגיע כ"חותם" למניעת הדליפה. מוצרי האיטום של המומחים, עשויים מחומרים מעטים וכל אחד מהם משמש בתנאים מסוימים ולמטרה ייחודית.

אולי יעניין אתכם גם: תיקון מרזבים חיצוניים

מדוע האטמים כה חשובים? |

אתם עשויים לשאול, אך מדוע לא נרתך שני קצוות ונפתור את הבעיה? כמובן שזה אפשרי במקרים מסוימים, אך לעיתים קרובות יותר הדבר יהיה בלתי אפשרי בגלל אי ​​סדירות של קצוות, חומר ופשוט מכיוון שהריתוך אינו אפשרות, וכתוצאה מגזים מסוכנים ופיצוץ אפשרי שיכול להתרחש בגלל הלהבה והטמפרטורה.

בחירת מוצר בטוח |

יש לבחון את תוכן הקטלוג המלא כדי להבטיח שמעצב המערכת והמשתמש, יבחרו בחירת מוצר בטוחה. בעת בחירת מוצרים כמו צינורות לחץ, יש לקחת בחשבון את עיצוב המערכת הכולל, זאת כדי להבטיח ביצועים בטוחים ונטולי בעיות.

פונקציה, תאימות חומרים, דירוגים נאותים, התקנה נכונה, תפעול ותחזוקה – הם באחריות מעצב מערכת צינורות הלחץ והמשתמש.

חשוב לבחור צינורות לחץ מחברה אמינה שעל גבה מוניטין לא מבוטל. כך העבודה שתעשו בצינורות הלחץ תהיה בטוחה יותר ותיתן לכם את השקט הדרוש, בקניית מוצרי איכות כמו צינור לחץ או דברים דומים אחרים.

המידע באדיבות אתר בסיס עבודות גובה

הדברה ירוקה טרמיטים – זה יעיל כמו הדברה רגילה?

הדברה ירוקה טרמיטים

אחת השאלות שהרבה מאוד אנשים שואלים, כאשר הם מבקשים להזמין שירות הדברה לבית או לעסק, היא האם הדברה ירוקה יעילה כמו הדברה רגילה.

בשנים האחרונות, כפי שאנחנו יודעים, יותר ויותר תעשיות בתחומים שונים עברו להשתמש בחומרים ידידותיים לסביבה, חומרים "נקיים" אשר מטרתם למנוע גרימת נזק והרס לסביבה, בין אם זה כעת ובין אם זה לטווח הארוך, בין אם זה אומר לצמצמם את כמות הרעלים והמזיקים ובין אם זה אומר לאפשר שימוש הרבה יותר נקי בחפצים בהם מתכוונים להשתמש אחרי השימוש בחומר.

במקרה של הדברה זה מאוד בולט, מאחר ובמשך שנים רבות, היה נהוג להשתמש בחומרים כימיים שונים, חומרים עם רעילים ברמות שונות, מה שכמובן הוביל לנזק סביבתי, וכן יצר לא פעם בעיות בריאותיות לאנשים וכן לחיות, שחיו או פעלו בסמוך למקומות אשר הודברו על ידי אותם חומרים כימיים.

לכן אפשר למצוא היום הרבה מאוד חברות ומדבירים שעברו להשתמש בחומרי הדברה ירוקים, כולל הדברה ירוקה טרמיטים, תולעים ומזיקים אחרים. כאן עולה השאלה, האם זה אפקטיבי באותה מידה.

גם יעיל וגם נקי

התשובה היא כן. חומרי הדברה ירוקים אינם נופלים באיכותם מחומרי הדברה רגילים, במקרים רבים בגלל שהם נקיים יותר, אז הרבה יותר איכותיים, הם הרבה יותר טובים.

צריך לומר, עלינו לחשוב על האפקט שנוצר לטווח הארוך. אין טעם להשתמש בחומר הדברה כימי או חומר הדברה לא ירוק, שכן זה עלול לייצר אפקט מאוד לא נכון, לא חכם, שימנע מאיתנו אפשרות להשתמש במוצר או בפריטים השונים, כפי שאנחנו רוצים. לכן, מומלץ להשתמש בחומרים ירוקים, בוודאי אם מדובר על הדברה ביתית או הדברה בעסק.

המידע באדיבות אגרנט ארנון

איטום קירות בגובה – דווקא בקיץ

איטום קירות בגובה

איטום קירות נחוץ בכל מבנה שעושים בו שימוש קבוע, כמו דירות, בניינים ומשרדים. קירות שאינם אטומים היטב יהיו חשופים לפגעי מזג האוויר, רטיבות ולחות, ואז עלול להיגרם נזק לבמנה אשר ידרוש תיקונים. כמו כן קירות שאינם אטומים היטב אינם מסננים את קרינת השמש ואלה פוגעות בבריאות הנוכחים ובקירות עצמם. במגדלי מגורים ומשרדים נדרש איטום של קירות גם בגובה, וזו פעולה המיועדת למקצוענים בעלי ניסיון בלבד. מדובר בפעולה מסוכנת אשר דורשת ניססיון רב, ונעשית בדרך כלל באמצעות שימוש בכבלי סנפלינג. לפני התקשרות עם חברה המתמחה בתחום רצוי לברר עליה פרטים רבים ככל האפשר ולקבל המלצות אישיות מחברים ומכרים.

מדוע עדיף איטום בקיץ

איטום בקיץ הינו בעל יתרונות רבים לעומת החורף, מאחר שבקיץ יש שעות אור ארוכות ומזג אוויר חם וכך יהיה הרבה יותר קל לחומרי האיטום להתייבש לאחר מריחתם על הקירות. כמו כן, בקיץ אין כמעט סיכוי לגשם ולכן העבודה תהיה קלה ופשוטה ולא תהיה סכנה שהעובדים בגובה יירטבו או יתקשו לבצע עבודות בגובה בגשמים ורוחות. מקומות רבים אינם פעילים בקיץ, כמו בתי ספר וגנים, ולכן ביצוע עבודות איטום בתקופה זו לא יפריע את השגרה היומיומית המקובלת בהם. בחודשי החורף, לעומת זאת, יש סיכוי טוב לגשם וגם אם לא – הלחות באוויר גבוהה יותר והסיכוי שהקיר ייפגע ממנה ומרטיבות עולה בהרבה על סיכוי למצב דומה בקיץ.

התקשרות עם חברה אמינה

לאחר שהחלטתם שיש לבצע איטום במבנה הגבוה – עליכם להתקשר עם חברה אמינה ולקבוע לוח זמנים מדויק לביצוע העבודה וכמובן לסכם על המחיר ותנאי התשלום. עבודת איטום בגובה דורתש מיומנות וניסיון רב ואין להתפשר בעניין זה וגם לא לפנות לגורמים אנונימיים תמורת מחירים מפתים.

המידע באדיבות בסיס עבודות גובה

כמה עולה כיום למכור רכב לפירוק רכבים?

למכור רכב לפירוק רכבים

כשאנחנו מדמיינים או שומעים על שוק הרכב, אז מן הסתם ההתייחסות שלנו היא לרכישה או מכירה של רכבים חדשים או רכבים יד שנייה לשימוש. רכבים שאנחנו יכולים לקנות מהיבואן או מחברות רכב שונות.

אך לצד שוק זה, אנחנו יכולים למצוא שוק נוסף של מכירה. הכוונה לשוק של מכירת רכבים לפירוק בנתניה. מדובר על שוק מאוד פופולארי, מאוד גדול, אשר עם השנים רק הולך ומתפתח, שכן יותר ויותר אנשים נדרשים לו. בין אם מדובר בבעלי רכבים ישנים שמעוניינים להיפטר מהם או צריכים להיפטר מהם על פי הוראת החוק, ובין אם מדובר בבעלי רכבים אשר עברו תאונה והרכב יצא מכלל שימוש.

צריך להבין, יש לשוק של פירוק רכבים 2 תפקידים. תפקיד ראשון, מעצם זה שאי אפשר לעשות שימוש ברכב יותר, אז צריך להוריד אותו מהכביש ולפרק אותו. התפקיד השני הוא, להוציא מתוך הרכב חלקים שאפשר עוד לעשות בהם שימוש, בין אם מדובר בחלקים שלמים שיכולים להוות חלקי חילוף לרכבים אחרים ובין אם מדובר בחלקים שאפשר לעשות בהם שימוש אחר.

כמה זה עולה לנו

בעיקרון, על כל רכב שאנחנו מוכרים לפירוק יש תג מחיר, זה יכול לסך של אלפי שקלים, סביר להניח שהוא לא יחצה את קו עשרת אלפים השקלים, אך הוא כן יכול להגיע לסכומים מספיק גבוהים, בוודאי ביחס לערך הרכב באותה נקודת זמן, שלא נדבר על זה, שבמקרים רבים, אי אפשר בכלל לעשות בו שימוש.

על פי אתר prk במקרים רבים, גם אם אנחנו נוכל למכור את הרכב לגורם פרטי, זה לא בהכרח ישתלם. זה גם לא ישתלם לתקן אותו ולכן עדיף למכור לפירוק. צריך לציין, מי שיקנה מאיתנו את הרכב יאסוף אותו מאיתנו על חשבונו, ברוב המקרים.

מכונות אריזה אוטומטיות

מכונות אריזה אוטומטיות

מכונות אריזה אוטומטיות מבצעות כמה שלבים בזה אחר זה. המטרה היא שכל פסי הייצור יפעלו ללא מגע יד אדם כדי שהפעולות יתבצעו בזריזות ובעיקר למען ההיגיינה והניקיון.

מכונות אריזה אוטומטיות

מכונות אריזה אוטומטיות מבצעות עבודה מהירה לאורכם של כל פסי הייצור משלב לשלב עד ההגעה למוצר המוגמר ובדרך כלל ללא מגע יד אדם.

קיימות מכונות אריזה אוטומטיות אשר מבצעות פעולות אריזה של מוצרי מזון כמו מילוי תכולה של אבקות, רטבים, קינוחים, פסטה טרייה, חטיפים ושפע של מוצרים אחרים. מוצרי המזון עוברים הליך של טעינה ולאחר מכן מעבר בין פסי הייצור מתחנה לתחנה, באופן מהיר בזה אחר זה עד ההגעה לנקודת הסופית שבה האריזה תהיה מלאה בתכולה.

אחד הדברים החשובים הוא הקפדה על מילוי התכולה על פי הכמות הרשומה על גבי האריזה כמו לדוגמה שלוש מאות גרם, כיוון שהאריזה מותאמת לכך באופן מדויק.

האפשרויות השונות של המכונות הללו כוללות אריזות וואקום, שרינקים חמים לאיגוד של כמה אריזות יחד, מגשיות אשר נעות בזו אחר זו ומתמלאות בתכולה הנדרשת. כל זאת באופן יעיל מאד ומהיר מאד.

הבדלי הייצור באמצעות מכונות האריזה האוטומטיות

השימוש במכונות האוטומטיות יצר הבדלים מהותיים באפשרויות האריזה השונות. מהלכים שפעם ארכו ימים ארוכים, מתבצעים כעת תוך שעות בודדות עם מכונות לאריזת פירות וירקות. בתהליכים נכונים האריזות יוצאות במהירות מהמפעל על רמפות כדי לשנע אותם באמצעות כלי התחבורה לרשתות השווק.

ייצור מכונות אריזה אוטומטיות

בהתאם לצורך, מבצעים התאמות לכל מכונת אריזה אוטומטית כדי שאפשר יהיה להשתמש בה לאריזת פריטים ספציפיים ולאחר מכן גם לאריזה של פריטים דומים וכך ליצור מכונת אריזה אוטומטית בעלת שימושים רבים כך שהיא תפעל ללא הפסקה לאורך כל השבוע.

למה גז ראדון כל כך מסוכן

גז ראדון

גז ראודן זהו גז רדיואקטיבי ומסוכן אשר יכול להיות בחלל הדירה שלכם מבלי שתרגישו. גז זה מופק מהקרע ונמצא באופן תמידי באוויר. אך לעיתים ריכוז גז הראודן הופך להיות גבוהה במיוחד מה שמביא לידי התפרקותו ויצירת בנות ראודן. חלקיקים אלה חודרים לדרכי השימה ויכולים אף לגרום לסרטן ריאות קשה. על כן קיימת חשיבות רבה לבדוק את ריכוז גז הראודן בדירתכם ולוודא שאתם נושמים אוויר טוב ונקי.  נוסף על כך חשוב לדעת שאין כל יכולת לראות, להריח או להרגיש את גז הראודן מה שהופך אותו למסוכן הרבה יותר.

גז ראודן בריכוז גבוהה עלול לגרום לסרטן ריאות

כיום יש מספר אפשרויות לבדוק אודות הימצאותו של גז מסוכן זה בדירה שלכם תוך מספר דקות בודדות. מכשירים מתקדמים אשר מצליחים לקלוט את ריכוזו הגבוה של גז הראודן יכולים להציל את חייכם ולכן חשוב לקחת בכובד ראש את נושא הבדיקה ללא זלזול כלל.

נמצאו ריכוזים גבוהים בחדרי הממד

חדרי ממ"ד אשר נחשבים בטוחים מצד אחד, נמצאים הכי לא בטוחים מן העבר השני. ישנו סיכוי גבוה להימצאות ריכוז גבוהה ומסרטן של  גז ראודן בחדרי ממד בהשוואה לחדרי בלוקים רגילים. בחדרי הממ"ד הסכנה היא עד פי חמש מאשר בחדרים רגילים ולכן חשוב לערוך בדיקות גז ראדון חוזרות בחדרי הממ"ד. סרטן הריאות אשר יכול להיגרם כתוצאה ישירה של נשימת גז הראודן אינו פשוט כלל ונחשב לאחד מסוגי הסרטן הקטלניים ביותר.

ישנן מספר דרכי להתמודדות עם גז הראודן

כיום ישנן מגוון דרכים להתמודדות עם גז ראודן בריכוז גבוה ובכלל הגנה נגד קרינה. בעזרת מערכות מתקדמות ניתן לסלק את גז הראודן המסוכן לפני ואחרי בניה. לכן, חשוב לערוך בדיקות אודות ריכוזו של גז זה בדירתכם ולטפל בהתאם מהר ככל הניתן.

דלתות פנים המלצות

דלתות פנים המלצות

אפשרויות מימוש בחירת דלתות פנים אינן מעטות. אם גם אתם מעוניינים לדעת כיצד לבחור באחריות את דלתות הפנים שלכם, במאמר זה אנו מספקים את כל המידע הנדרש אודות כך. דלתות פנים ניחנות בהבדלי איכות בשל חומרי ייצור שונים המתאימים למגוון שימושים. בואו להכיר את קולקציית דלתות הפנים אשר כל בעל בית צריך לדעת אודותיה.

דלתות פנים מפסולת עץ ופלסטיק

דלתות אלו נמצאות במדרג המחירים הנמוך. הן מבוססות על חומר פלסטי ועץ במרקם החיצוני ועל כוורת קרטון כחומר מילוי. אם מתקינים דלתות אלה בכניסה לספריות, חדרי ארונות וחדרי אחסון, הרי שמדובר בחיסכון אדיר ממדים במשאבי הרכש שלכם, שכן לא זו בלבד שחסכתם במחיר הקנייה, אתם לא מתקינים מוצר שיגרום לכם לבעיות ממשיות. אם אותו מוצר היה מותקן במטבח או בחדר המגורים שלכם, הייתם עומדים בפני ביקוע תמידי של הדלת על ידי הברגים של הידית, הוצאתה מכיוון, ועוד. הדלת לא אקוסטית ולא מתאימה להצבה בחדר אשר יש בו לחות ושינויי טמפרטורה. בחדר סטרילי ופנימי המשמש רק לאחסון או קריאה, ניתן לחסוך ולהסדיר אותה.

דלתות פולימריות

דלתות העשויות מחומרים פולימריים אשר מחסנים אותה מביקוע-לחות, מכות, חבטות, רטיבות ואש. כמו כן, הם מספקים לה אקוסטיקה מלאה על בסיס בלימת רוב סוגי הרעשים. הדבר מתרחש הודות לפולימר שנחשב לחומר רב עוצמה, יחד עם חומרי המילוי האיכותיים שבתוכו: קלקר, המשמש כאמצעי הגנת הרטיבות מס' 1 בתעשיית הדלתות, ומספק הגנת אש בעוצמה בינונית למשך 20 דקות. זאת, לעומת פלקסבורד המספק הגנת אש מלאה בכל העוצמות ולכל פרק זמן. דלתות אלה מתאימות להתקנה בכל מקום בבית, במטבח, באמבטיה, בחדר הכביסה, בחדר השינה, ובכל חדר נוסף אשר נדרשת בו דלת פנים. הדלת מתאימה לחציצה במרחב אשר יש בו גישה למתחם חיצוני כמו עליית הגג או מרפסת השמש.

שינויי עיצוב ותמורות שניתן ליישם בדלתות

דלת פנים מפסולת פלסטיק – שינוי גוון, ושינוי סגנון עיצוב הידית.

דלת פולימרית – שינוי גוון, שינוי סגנון עיצוב הידית, שינוי המעטה החיצוני מחלק למכופף ומגולף.

למידע נוסף על דלתות פנים המלצות, מחירים והתאמות עבור מרחבים ביתיים, פנו אלינו!

מחסן לחצר – פתרון אחסון מעולה!

מחסן לחצר

מידות המחסן וחשיבות האקוסטיקה

זקוקים לאחסון בחצר שלכם? מחסן לחצר הוא הפתרון עבורכם. מחסן עץ סטנדרטי יהיה באורך של 2 מטרים ובגובה של 3 מטרים. תוכלו למצוא גדלים שונים של העצים. כל מחסן בגודל שונה ייראה אחרת והתמחור שלו יהיה שונה. רוב הגדלים הפופולריים הם ברוחב של 10 ס"מ או של 15 ס"מ. אפשר להוסיף למחסן עץ רעף פלדה שיעניק לכם בידוד ואקוסטיקה טובה. מתי חשוב להקפיד על אקוסטיקה טובה? אם אתם בוחרים להפוך את המחסן לאולפן הקלטות או למשרד או לכל שימוש שדורש מכם ריכוז ועבודה שמצריכה בידוד ממה שקורה בחוץ. אפשר גם להניח דיקט עשוי פלסטיק על הגג בשילוב של יריעות המדמות רעפים.

חשיבות הייעוץ ועלויות

יש חומרים שונים שקצרה היריעה מלפרט את כולם בכל הנוגע למחסני חצר, לכן מומלץ לא למהר לרכוש מחסן, אלא אחרי ייעוץ של מביני עניין בלבד – אנשים שיתאימו לכם את המחסן בעל חומר הגלם המתאים בהתאם לצרכים שלכם ובהתאם לתקציב.

עלות מחסן לחצר משתנה ממחסן למחסן. תלוי בעובי של העץ, בסוג הקירוי ובאלמנטים נוספים. יש מחסנים שעולים אלפי שקלים ויש פחות מכך.  מה שחשוב הוא להשקיע במחסן שישמש אתכם לאורך זמן. כיוון שהמחסן צריך להיות במקום פתוח הוא נתון לתנאי מזג האוויר, ואם לא תרכשו מחסן מהחומר המתאים, הוא לא יבצע את הפונקציה שלשמה הוא נועד.

 

מחסן עשוי מעץ – הוראות תחזוקה

מחסן מעץ צריך לצבוע אחת לשנה. אם אתם צובעים בצבע שאינו שמן רגיל תצטרכו לצבוע מספר שכבות כי השכבה הראשונה רק נספגת על ידי העץ והשכבה השנייה היא השכבה שמעניקה את הצבע הרצוי.  אם תרצו שאנשי מקצוע יתחזקו לכם את המחסן אחת לשנה, קחו בחשבון כי צביעת מחסן עץ נאמדת בכ500 שקלים. עוד נתון שחשוב לשים אליו לב בכל הקשור למחסני עץ הוא הדרישה לרצפת בטון מפולסת בעובי של 15-10 ס"מ. אחרי שתקימו מסגרת עץ, איש מקצוע ייצור חיזוקים בטוחים ויבנה את הגג בהתאם לחומר הגלם שבחרתם. בסיום תצבעו את העץ שיאיר את המחסן בצבעים. הקפידו על תחזוקה שוטפת של צביעה שנתית, תחזוקת ניקיון באמצעות חומר המיועד לעץ. בזמן הניקיון השתמשו בכפפות ובמשקפים מגנות. שפשפו את העץ בכיוון של הסיבים, שטפו במים וחכו לייבוש.