למה מיועדים ספוגים אקוסטיים?

הרבה אנשים, משקי בית ומוסדות ציבוריים מתעניינים בהפיכת החללים שלהם, או חלק מהם, לאקוסטיים – אך חשוב לדעת שישנם סוגים רבים מאד של פתרונות אקוסטיים, בהם בין היתר ההבדל בין ביטול הד בחלל לבידוד רעשים מוחלט, הבדלים בין תדרים גבוהים לנמוכים בסביבות שונות (בהקשר זה הצלילים בסביבה הביתית בדרך כלל יהיו שונים מאלה התעשייתיים), וכן בין חומרי הגלם של חומרי הבידוד עצמם, כמו גם החומרים מהם עשויים הקירות או התקרות בחלל הרצוי לבידוד. בתוך כך, אחד הפתרונות המוצעים לבידוד אקוסטי הוא ספוגים אקוסטיים, המותאם לחללים ומצבים רבים מאד, כפי שיורחב מיד.

מהם ספוגים אקוסטיים?

ספוגים אקוסטיים הם למעשה אריחים ספוגיים הניתנים להתקנה על גבי משטחים שונים, בין אם אנכיים ובין אופקיים. במידה ואיכות הספוגים גבוהה ובהנחה שבחרתם בחברת ייצור והתקנה מובילה, רמת הבליעה של הצלילים תהיה מקסימלית, ממש כשם שהיה ניתן להשיג גם בהתקנה ישירה של חומרי בידוד במעמד בניית החלל הראשוני. בסביבה ביתית, מטרתם העיקרית של הספוגים היא בדרך כלל להשתיק רעשים הבוקעים מחוץ לבית או בין החדרים (במיוחד כאשר רוצים לבודד חדר אחד ולהפוך אותו לחדר אקוסטי), ובזירה העסקית והציבורית מטרתם הרבה פעמים היא להדגיש את הצלילים שבתוך החדר – בין היתר בבתי קולנוע ובמסעדות. הספוגים יכולים להגיע בצבעים ולעתים אף בטקסטורות שונות, וניתן למעשה להתאימם לסגנונות עיצוביים רבים ומגוונים.

מי נזקק להתקנת ספוגים אקוסטיים?

כל אדם ומוסד המעוניינים בהפיכת החלל שברשותם לאקוסטי יכולים להיעזר בספוגים האקוסטיים, בעיקר במקרים בהם אין אפשרות לבודד את החלל בצורה אחרת. פעמים רבות יהיה מדובר גם בהתקנה שעלותה נמוכה יותר, אם כי יש לציין כי לא מומלץ לבצע את ההתקנה באופן עצמאי: כדי להבטיח בידוד יעיל, איכותי ועמיד לאורך זמן – חשוב להתייעץ מראש עם חברת השיווק וההתקנה, ולהבטיח התאמה מושלמת של חומרי הגלם, כמו גם את מעמד ההתקנה עצמו, לחלל הייעודי שאותו אתם מעוניינים לבודד. אל תתפשרו על עבודה לא איכותית, ובחרו לעבוד אך ורק עם בעלי מקצוע מומחים ובעלי ניסיון מוכח. 

כל מה שצריך לדעת על אקוסטיקה לאולפן ביתי.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *