תחזוקה נכונה של מקרר ביתי

המקררים נחשבים לאחד מין המוצרים האמינים והעמידים ביותר בשוק מוצרי החשמל. לרוב קונים מקרר חדש אחת לכמה שנים רבות אך ישנם גורמים רבים שמאפשרים להאריך את אורך חיי המקרר. בנוסף על כך, תחזוקה שוטפת וטובה של המקרר מאפשרת לכם לצמצם את קריאותיכם לאיש מקצוע לצורך תיקון מקררים.

שמרו על סביבת מקרר נקיה

מקררים סופגים אבק ולכלוכים מהסביבה שלהם. ככל תקפידו יותר על ניקיון סביבת המקרר כך יקטנו הסיכויים שרכיבי המקרר יצברו לכלוכים אשר בשלב מאוחר יותר יכולים לגרום לרעשים ולתקלות שיצריכו אתכם להזמין טכנאי מקררים לצרוך תיקון מקררים.

נקו את פנים המקרר

מומלץ לנקות את פנים המקרר כדי למנוע תקלות ובנוסף גם התפתחות חיידקים במקרר. חשוב להדגיש שבמידה והוצאתם את המדפים מהמקרר לצורך ניקויים, יש לייבש אותם לגמרי לפני החזרתם למקרר.

החלפת פילטרים

ההמלצה הרווחת בקרב אנשי המקצוע הינה להחליף את הפילטרים במקרר פעם בשנה עד שנתיים. זוהי פעולה מורכבת אשר יש לה שלבים שחשוב לבצע כדי לא לגרום לנזק למקרר ולכן מומלץ לפנות לאיש תחזוקה לצורך תיקון מקררים במקרה זה (במידה ואין לכם ניסיון בהתעסקות עם מכשירים מסוג זה). לפנייה לאיש מקצוע היכנסו לאתר http://tplus.co.il/.

נקו את המכסה האחורי של המקרר

לרוב המקררים יש מכסה אחורי אשר מגן על המדחס ומערכת הקירור של המקרר. כדי לשמור על אורך חיים ארוך ונטול תקלות אשר יגרמו לצורך בתיקון מקררים מומלץ לשאוב עם שואב אבק אחת לשנה לפחות את המכסה האחורי של המקרר. בנוסף, ניתן לפתוח את הפתח הקדמי בתחתית המקרר כדי לשאוב אבק מהמעבה ולמנוע העמסת יתר על מערכת הקירור.

החליפו את הגומיות

ראשית, כדי להאריך את חייהן של גומיות דלת המקרר ניתן לחמם אותן עם פאן אחת לכמה זמן. כאשר הגיע הזמן להחליף את הגומיות נצטרך להזמין איש מקצוע לתיקון מקררים לצורך החלפתן ולתחזוקת המקרר. ישנם מקררים שאת גומיותיהם לא ניתן להחליף וצריך להחליף את כל הדלת. במקרה כזה בררו עם טכנאי מקררים טרם הגעתו כמה יעלה להחליף את הדלת לסוג המקרר ושקלו קניית מקרר חדש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *