טיפים לתיקון דלתות

תיקון דלתות

דלת היא פריט רגיש שעלול לסבול מתקלות מסוגים שונים. השלב הראשון של תיקון דלתות – הן דלתות פנים והן דלתות חוץ – הוא לזהות את הרכיב שבגללו נגרמה הבעיה, ולהבין מהו הפתרון הנכון. בפרט חשוב להבחין בין מצבים שבהם המנעול הוא מקור התקלה לבין מצבים שבהם הבעיה היא במשקוף או בדלת עצמה.

להקדים תרופה למכה

כמו ברוב התחומים, תמיד קל יותר למנוע בעיה מאשר לטפל בה. על-מנת לצמצם את הסיכון להיווצרות צורך בתיקון דלתות, כדאי לשמן מעת לעת את הלשונית, הצירים, הבריחים ואת חור המנעול עם שמן ייעודי.

תיקון דלת עץ שלא נסגרת

עץ הוא חומר גלם שובה לב ומרשים מאוד, אבל הוא גם עלול להשתנות עם השנים ובפרט להתרחב עקב לחות ושינויי טמפרטורה. במקרים כאלה הדלת לא תיסגר. הפתרון האפשרי הוא להסיר את הדלת מהצירים, לאתר את המקומות שבהם הלוח התרחב כך שהוא כבר לא מתאים למשקוף – ולשייף בעדינות (כדי לא להסיר יותר מדי חומר). ניתן לנצל את ההזדמנות כדי לצבוע מחדש את הדלת וכך לשדרג גם את המראה שלה.

תיקון דלת פנים שלא נפתחת

תיקון דלתות פנימיות בבית שלא נפתחות למרות שהן לא נעולות מרגיש במקרים רבים כמו משימה שאפשר לבצע גם ללא הזמנת מנעולן. הכוונה היא למצב שבו מורידים את הידית אבל הדלת לא מגיבה. הסיבה לתקלה הזו היא הצטברות של חלודה ולפעמים גם לכלוכים על החלק שגורם ללשון של המנעול להיכנס ולצאת. בפרט היא נפוצה בדלתות של חדרי שירותים ורחצה שבהם הלחות גבוהה. כשאותו חלק, שנקרא מוביל, נשבר – הלשון נשארת בתוך המשקוף ולכן הדלת לא נפתחת.

חשוב להדגיש שבמקרים אלה הכנסת מברג או כרטיס פלסטיק בניסיון לשחרר את הלשון רק יגרום לה להתחפר עמוק יותר במשקוף – ולכן הפתרון הנכון הוא להזמין מנעולן.

לא להתפשר על תעודת יושר

תיקון דלת שכרוך בהזמנת מנעולן מחייב בחירה זהירה של איש המקצוע. למרבה הצער ישנם לא מעט חאפרים בתחום המנעולנות, ולא כדאי לתת גישה לדלת כניסה לבית לאדם לא אמין. תעודת יושר מהמשטרה היא קריטריון קריטי וממש לא כדאי להתפשר עליו.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יענין אתכם:

חברה לאיטום גגות
כללי
mevik

האם חייבים להזמין חברה לאיטום גגות לתיקון נזילה?

נזילה מכיוון הגג לעולם לא תסתדר מעצמה. יותר מכך, תיקון נקודתי עלול שלא להספיק, אם האיטום כולו התיישן או לא יושם בצורה טובה מלכתחילה. במידה וזיהיתם נזילה מהגג, חייבים להזמין חברה לאיטום גגות לאיטום נקודתי או לאיטום כולל. רק חברה

קרא עוד »
איך פירוק רכבים עוזר לסביבה?
כללי
mevik

איך פירוק רכבים עוזר לסביבה?

תוהים מהי הדרך בה פירוק רכבים משפר את הסביבה בה אתם חיים? ובכן, כאשר מבצעים פירוק בוחרים לעשות שימוש חוזר בחלקים של הרכבים וזאת במקום להטמין אותם בקרקע. הודות לכך אין צורך בייצור נוסף של אותם חלקים והדבר מסייע לחסוך

קרא עוד »
ייצור תקרות מגשים
כללי
mevik

ייצור תקרות מגשים

אחד החומרים הפופולאריים בתחום הבנייה והעיצוב הוא גבס, כאשר מדובר על חומר שהוא מינרל המורכב מסידן וסלופט. ההרכב הכימי הספציפי הזה מספק גמישות ורכות ולאחר מכן קבלת המרקם הקשה והדרוש להקמה ויצירת של מגוון אלמנטים, החל ממחיצות במרחבים וחללים שונים

קרא עוד »

אַלוּמִינְיוּם (Aluminium; בעברית: חמרן) הוא יסוד כימי מתכתי שסמלו הכימי Al ומספרו האטומי 13

  • 9535547 - 08
  • פנחס ספיר 8, נס ציונה
  • 18:30 - 09:00
© 2019 All Rights Reserved